Служители от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) провеждат специализирана операция в софийските квартали „Факултета“, „Христо Ботев“ и др., съобщиха за БТА от СДВР.
Полицаите следят за спазване на Закона за движение по пътищата и най-вече за правоспособност на шофьорите.
Директорът на Столичната дирекция на вътрешните работи е разпоредил на територията на цяла София да бъде извършена специализирана полицейска операция, като целта е извеждане в известност на максимален брой водачи, които притежават шофьорска книжка със съмнителен произход, съобщи пред медии комисар Станислава Тодорова, зам.-началник на Трето районно към СДВР, цитирано от БТА.
Комисар Тодорова посочи, че след приключване на операцията ще бъде направена щателна проверка на всички автошколи. Също така ще бъде сигнализирано Министерство на транспорта и съобщенията да направи проверка за евентуални злоупотреби при удостоверенията, които се издават оттам и се подават в КАТ за издаване на шофьорска книжка, добави тя.





















